Registrace/
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
Sponzoři/
Snowpanic longboard & freeski shop
ONE 15
Snowboard Zezula
Snowbitch
Landyachtz Longboards
Cult Wheels
Loaded
Orangatang
Arbor Collective
Joker Cider
Hydroponic Clothing
Nová pravidla IDF přinášej

Nová pravidla IDF přinášejí řadu zásadních změn pro sezonu 2013

Jak jistě mnozí víte, došlo na poli mezinárodního zastřešení downhill skateboardingu k revoluci. Od zavedené mezinárodní organizace (International Gravity Sports Association – zkráceně IGSA) se odštěpila zhruba poloviční část organizátorů a funkcionářů, kteří založili novou federaci IDF (International Donwhill Federation).

Od prvního nápadu na případnou změnu jsme souhlasili a podporovali tuto myšlenku. Po zrodu IDF jsme proto přešli se všemi akcemi které pořádáme pod tuto novou organizaci. Nová pravidla se tedy týkají jak Kozákov challenge 2013, tak Mistrovství republiky i freeridů a doprovodných akcí. IDF nás přijala pod svá křídla, a tak jsme jediní v ČR, kteří mají oficiální licenci na pořádání veškerých závodu pod hlavičkou této mezinárodní organizace s mezinárodní prestiží.

Zrod každé takové organizace s sebou nese mnoho tvrdé práce, do které se volení hlavní představitelé Komakino, Normann Kinnish, Mischo Erban, Haggy Strom, Kevin Reimer a mnozí další ihned dali. Prvním a velmi důležitým počinem bylo vytvoření souboru pravidel, který lépe a důsledněji naslouchá apelům jednotlivých jezdců po změně v původně používaných pravidlech IGSA. Pravidla byla oficiálně vydána před několika dny a dnes je nabízíme k nahlédnutí i Vám. Nemálo jezdců z České republiky se tento rok chystá na mezinárodní závody, kde budou reprezentovat naší zemi a bylo by velmi nerozvážné, neinformovat se o místy velmi markantních změnách, ke kterým díky novým pravidlům došlo.

Autoři shrnuli základní změny do stručných FAQ, tedy otázek a odpovědí. Dále na stránkách uveřejnili pravidla samotná, která naleznete v odkaze. Doporučujeme všem jezdcům, kteří se chystají na účast v mezinárodních závodech ať už u nás či v zahraničí, aby si je podrobně prošli a seznámili se s nimi.

Odkaz na FAQ

Pravidla naleznete v interním systému, který vyžaduje zaplacené členství IDF.

 

29. 01. 2013, Jan Profous