Registrace/
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
Sponzoři/
Snowpanic longboard & freeski shop
ONE 15
Snowboard Zezula
Snowbitch
Landyachtz Longboards
Cult Wheels
Loaded
Orangatang
Arbor Collective
Joker Cider
Hydroponic Clothing
První body se rozdělily na G

První body se rozdělily na Grim Mountain!

O víkendu proběhl první závod série MČR na Grim Moutain. Rychlá trať s několika zatáčkami nalákala přes 80 jezdců z Česka, Slovenska i Německa, kteří nakonec spíš než s rychlostí bojovali s mokrem. Rideři a riderky se utkali v již zavedených kategoriích Open, Ženy a Junioři, k nimž letos přibyla nově kategorie Buttboard.

Sobota začala klasicky freeridem, který ale několikrát narušil déšť, který odpoledne nabral na takové síle, že se ježdění muselo přerušit. I když se i potom našlo několik odvážlivců, kteří se vydali na mokrou a extrémně kluzkou trať, většina se rozhodla relaxovat v party stanu, kde se zábava plynule přenesla ve večerní mejdan.Jakkoliv všichni doufali v lepší počasí, které slibovala předpověď, nedělní ráno všechny rychle zbavilo nadějí. Dlouhotrvající liják proměnil závodní trať v jeden velký potok. I když hrozilo, že se závod nepojede vůbec, po několika kontrolách tratě a dlouhém váhání bylo rozhodnuto, že se odjede zkušební freeride a jezdci se rozhodnou, zda opravdu chtějí závodit na zkrácené trati.

I když někteří nechtěli riskovat, na startu posunutém do třetiny trati, se i tak sešla většina riderů, aby se utkali v australském pavouku. Mokrá a nevyzpytatelá trať jim sice připravovala klouzavá překvapení a následný výlet do balíků, i tak všichni nasadili tempo na hranici možností.I tak se ale déšť na průběhu závodu podepsal, když i zkušení jezdci skončili ve slámě. "Déšť je ve světě běžná věc, ale v Čechách je to to poslední, co na závodech chceš, jelikož nemáme tolik zkušeností s jízdou na mokru, kterou za běžnýho provozu moc nenatrénuješ, když zaprší určitě to zamíchá s kartami, což jsme mohli vidět," poznamenal k vývoji CGSA jezdec Radek Lukeš, který nakonec skončil v kategorii Open na sedmém místě.

Mokrý závod přinesl více i méně překvapivé výsledky, ale co bylo jasně zřejmé, byl rostoucí počet jezdců i stírání rozdílů. "Když vezmu, že loni se u nás poprvé jelo MČR a závodění pro ty, co si nemohli dovolit objíždět svět, bylo nové, tak letos se spoustu lidí vyjezdilo. Je vidět, že většinu z nich downhill baví. Je vidět, že spoustu lidí jezdí vážně dobře a rozdíly se menší," míní Kokesh."Rozhodně jsem moc rád, že se vůbec závody a celá série MČR u nás koná. Myslím, že kluci odvádí moc dobrou práci. Trať na které se Grim jezdí nabízí vše co si můžeš přát, navíc na mnoha závodec ve světě není nic jako party stan, který rozhodně na CGSA závodech nechybí a atmosféra je tak mnohem uvolněnější, perfektní zázemí, super kolektiv, žádný vážný zranění, ježdění do vyčerpání, nemělo to chybu," dodal.

Další závod série MČR se jede o víkendu 21. - 22. června v pražském Slivenci. Stay tuned!

OPEN

1. Sebastian Hertler
2. Pavel Zajíc
3. Zdeněk Zatloukal
4. Jakob Raab

ŽENY

1. Valérie Vitoušová
2. Eva Domaracká
3. Franziska Kublank
4. Karolína Doleželová

JUNIOŘI

1. Jan Melnar
2. Vojta Žáček
3. Frankie Vybíral
4. Jakub Vít

BUTTBOARD

1. Jan Profous
2. Jan Vocel
3. Jaroslav Kafka
4. Prokop Daniel

 

19. 05. 2014, Valérie Vitoušová