Registrace/
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
Sponzoři/
Snowpanic longboard & freeski shop
ONE 15
Snowboard Zezula
Snowbitch
Landyachtz Longboards
Cult Wheels
Loaded
Orangatang
Arbor Collective
Joker Cider
Hydroponic Clothing
Závod Red Bull Feel the Wheel

Závod Red Bull Feel the Wheel ovládl Rakušan Nuehrig

V sobotu se na bikrosové dráze v pražských Řepích konala světová premiéra závodu v longboardovém fourcrossu Red Bull Feel the Wheel.

Na trati složené z boulí a klopených zatáček se sešla stovka jezdců a jezdkyň, aby změřili síly ve zcela nové disciplíně. Kolem dráhy se sešlo na šest set diváků, kteří měli rozhodně na co koukat. Závodníci od rána pilně pilovali techniku jízdy, aby se nejprve v kvalifikačních jízdách poprali o 64 nejlepších časů, z nichž postupovali do vyřazovacího pavouku.

Ti, kteří se probojovali kvalifikací, nastupovali do čtyřčlenných vyřazovacích jízd, z nichž postupovali dál vždy jen první dva. V dramatických heatech nechyběly kontaktní souboje, pády a napínavé souboje, kdy o postupu rozhodovaly vteřiny.

Kvalifikaci i samotný závod ovládl od začátku až do konce Rakušan Nicola Nuehrig, který přiznal, že podobnou disciplínu trénuje i doma. “Tohle je zkrátka skvělý concept, je to prostě zase něco jiného, a to mě strašně baví. Kvůli tomu jsem přijel až z Vídně,” nechal se slyšet jezdec, který za celou dobu zaváhal jen dvakrát, z toho jednou přímo ve finále.  “ Trošku jsem zaspal na startu a pak byl pomalý v první klopence. Ale pro diváky to muselo být super finále, bylo to dlouho vyrovnané," popsal vývoj. I tak si ale nakone odnesl titul prvního vítěze závodu Red Bull Feel the Wheel.

První míst v kategorii Ženy, které se účastnilo osm riderek, si nakonec odnesla Kristýna Těšínská. S výsledkem závodu byl spokojen i otec této myšlenky, biker Michal Mároši. “ Já jsem si to strašně užil. A co víc, užili si to hlavně lidi kolem. Tohle budou chtít, snad se toho chytnou. A taky jsem rád, že se nikomu nic nestalo, to je důležitý,” řekl.


Finále žen

1. místo: Kristýna Těšínská
2. místo: Denisa Konstantinidisová
3. místo: Katka Reehová
4. místo: Valérie Vitoušová

Finále mužů

1. místo: Nicola Nuehrig
2. místo: Ondřej Jaroš
3. místo: Vladimir Blecha
4. místo: Milliel Navrátil

 

17. 06. 2014, Valérie Vitoušová