Registrace/
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Vašek Čvančara1 2869
2 Robert Stehlík 2800
3 Michal Kyncl 2761
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Valérie Vitoušová 2887
2 Mariana Machačná 2872
3 Julie Vítková 2718
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Vojtěch Žáček 2961
2 Jakub Vít 2780
3 Luke Pleva 2780
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Andrej Ilič 2000
2 Petr Záleský 1887
3 Miro Perner 1869
Sponzoři/
Snowpanic longboard & freeski shop
ONE 15
Snowboard Zezula
Snowbitch
Landyachtz Longboards
Cult Wheels
Loaded
Orangatang
Arbor Collective
Joker Cider
Hydroponic Clothing
Kozákov Challenge vrcholí!

Kozákov Challenge vrcholí!

V pátek pokračovaly kvalifikační jízdy, když jezdci rozdělení do tří bracketů bojovali o poslední čtyři volná místa v sobotním závodě.

Hned ráno Kozákov předvedl vrtkavost místního počasí, když všechny překvapil hustou bílou mlhou a deštěm. Start se tedy musel posunout a rideři vyrazili ve čtyřčlenných heatech na trať až v jedenáct hodin. Jako první se o postup popral bracket C, z něhož se do skupiny B dostali hend tři čeští jezdci – Ronald Huhne, Prokop Daniel a David Fábek.

64 riderů z bracketu B se o čtyři místa v závodě utkala odpoledne. I když se jich na start postavilo hned několik, nikdo z českých riderů nakonec nedokázal postupi do bracketu A. Svoje jezdecké kvality ale opět ukázala Elena Corrigal, která se jako jediná žena dokázala probojovat mezi 64 nejlepších v kategorii OPEN. Kromě ní se do sobotního závodu probojovali Martin Klawitter a Tim Scott.Z Čechů tedy na startu uvidíme v kategorii OPEN Pavla Zajíce, Michala Sliveneckého a Marka Vaňourka. V kategorii WOMEN vyrazí na trať Karolína Doleželová. Mezi JUNIORY bude pálit urethan Vojta Žáček. V CLASSIC LUGI startuje Jarda Kafka, který zajel mezi 11 jezdci šestý nejlepší čas.

Už od vyrovnané časové kvalifikace je jasné, že závod bude pořádně našlapaný! Potvrdí Kevin Reimer suverénní výkony ze čtvrtka, nebo ho zajede Sebastian Hertler, který přijel na Kozákov perfektně připravený? A nebo bude vítězem někdo jiný? Nenechte se ujít vrcholný závod! Kozákov Challenge 2014 vrcholí!.

26. 07. 2014, Valérie Vitoušová