Registrace/
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
Sponzoři/
Snowpanic longboard & freeski shop
ONE 15
Snowboard Zezula
Snowbitch
Landyachtz Longboards
Cult Wheels
Loaded
Orangatang
Arbor Collective
Joker Cider
Hydroponic Clothing
Vítězem Kozákova je Sebasti

Vítězem Kozákova je Sebastian Hertler!

Kozákov Challenge 2014 v sobotu vyvrcholil závodem. O stupně vítězů se utkali rideři v kategoriích OPEN, ŽENY, JUNIOŘI, STREET LUGE a CLASSIC LUGE. Vítězem OPENu se stal Sebastian Hertler.

Dopoledne měli jezdci několik freeridů a kolem poledne nastoupilo na start 64 jezdců z OPENu. CGSA rider Pavel Zajíc postoupil mezi 32 nejlepšich.Všichni favorité postupovali podle očekávání, až čtvrtfinále přineslo velké překvapení, když vypadl nejrychlejší muž kvalifikace Kevin Reimer.Průběh závodu vpodvečer pozdrželo několik pádů a výjezd sanitky. Srážka a let za balíky tak vyřadil ze semifinále OPENu doposud suverénního Byrona Esserta a Juergena Gritznera. V následném rerunu druhého semifinále se potom nešťastně zranil další favorit Douglas Dalua.
Nechtěnému výletu z tratě se nevyhnul ani streetluger Will Stephensen a závod skončil i pro něj.Pavoukem naopak zcela suverénně projel junior Connor Fergusson, který se poté, co vyhrál finále juniorů, postavil na start finále po boku Sebastiana Hertlera, Patricka Switzera a Carlose Paixăa.Ženy si místa na pódiu rozebraly stejně jako miulý víkend na Almatriebu, když všem opět ujela Elena Corrigal. "Je neskutečná. Mně a Marii odjela a my jely poslední rovinu těsně vedle sebe a pořád po sobě pokukovaly," popsala závod stříbrná Tamara Prader. Obě dvě kategorie vleže potom suverénně vyhrál Mikel Echegaray Diez.I když se čeští jezdci na stupně vítězů nedostali, příjemně překvapil Vojta Žáček v juniorech a Jarda Kafka v classic lugi, když se oběma podařilo postoupit do semifinále. Vojta Žáček nakonec skončil sedmý a Jarda Kafka šestý.