Registrace/
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
Sponzoři/
Snowpanic longboard & freeski shop
ONE 15
Snowboard Zezula
Snowbitch
Landyachtz Longboards
Cult Wheels
Loaded
Orangatang
Arbor Collective
Joker Cider
Hydroponic Clothing
IDF volí výbor

IDF volí výbor

International Downhill Federation (IDF) volí nový výbor. Vedení celosvětové organizace čítá sedm členů a 7. února se rozhodne o jeho složení pro další rok. Hlasovat mohou všichni členové IDF.

Členové výboru reprezentují IDF na světových závodech a pomáhají s jejich organizací, a realizací, propagují činnosti a zájmy organizace nebo pomáhají získávat sponzory. V současnosti je ve výboru Cyrille Hamay (Komakino), Greg Martin, Colin Beck, Lee Cation, Zak Maytum, Kevin Reimer a Haggy Storm. Jako kandidáti do nového výboru se mohli od začátku ledna hlásit všichni členové IDF.

Do nejužšího výběru se nakonec dostalo 13 kandidátů. Podívejte se, kteří to jsou:

Colin Beck – současný sekretář výboru IDF a zakladatel Australan Skateboard Racing Association. Závody organizuje od roku 2006. Jeho budoucími plány je zlepšení webových stránek a větší zapojení členů v chodu organizace.

Bradley Cameron – organizátor 15 soutěží v Seattlu a spoluorganizátor freeridů na Maryillu. Jeho cíli v IDF je větší zapojení členů organizace, zvýšení bezpečnosti závodníků, zlepšení časů tratí a podpora diverzity.

Lee Cation – zakladatel IDF a současný Event representative. Vytváří kalendář akcí, spravuje přihlášky závodů, udržuje vztahy s organizátory v Jižní a Severní Americe. Jeho hlavními cíli je získání celoroční sponzora tour, najití nových tratí a udržení vývoje tour, darování části rozpočtu vítězům série nebo zapojení členů v budování IDF.

Cyrille Harnay (Komakino) – spoluzakladatel a současný prezident IDF, v roce 2008 se stal evropským ředitelem IGSA, organizátor závodu Peyragudes Never Dies. Mezi jeho cíle spadá získání sponzorů, pomoc organiztorům k vytvoření ještě profesionálnějších závodů, rozšíření obecného povědomí o dowhnill skatebordingu a větší mediální pokrytí.

Zak Maytum – současný člen výboru jako Rider Representative, komunikace s jezdci, dohled na průběh závodů podle pravidel, poradenství ohledně pravidel. Jeho cílem je zakoupení druhého časového systému, aby se zamezilo převážení jednoho ze zámoří do Evropy. Pdobně jako ostatní chce zjednodušit zpětnou vazbu od členů IDF.

Magaly McWhinnie – závodnice a organizátorka akcí na Slovinsku, v Peru a Austrálii. Jejím cílem je hlavně větší rovnost a podpora ženských závodnic.

Dave Robertson – Viceprezident Australian Skateboard Association spolupracující s IDF od jejího počátku. Chce zbudovat příznivé prostředí pro novou generaci organizátorů, najít nové lokace pro závody a víc dostat sport do povědomí.

Patrick Switzer – Světový šampion chce hlavně zvýšit počet žen a juniorů v závodech a dát víc prostoru závodníkům, kteří se dobře umístili v bracketech C a B, aby jejich výsledky byly více vidět.

Marco Vidales – Posledních pět let organizuje závody a akce v Kolumbii i po světě. Kombinací postupů u různých závodů chce dosáhnout bezpečnějších podmínek, za kterých závodníci mohou jeeště víc posunout své limity. Kromě bezpečnosti chce zprofesionálnit působení IDF, více organizaci zvditelnit a získat nové sponzory.

Frank Williams – streetluger od roku 1999, závodník od roku 2011. Chce docílit větší medializace downhilových disciplín a chce brát na stejnou váhu hlas každého jezdce, aby docílil co největšího růstu sportu.
 

Kevin Reimer

Tad Drysdale

Diego Alemparte

-ani jeden neuvedl svoje cíle.

 

30. 01. 2015, Valérie Vitoušová