Registrace/
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
Sponzoři/
Snowpanic longboard & freeski shop
ONE 15
Snowboard Zezula
Snowbitch
Landyachtz Longboards
Cult Wheels
Loaded
Orangatang
Arbor Collective
Joker Cider
Hydroponic Clothing
Požadavky na bezpečnost hele

Požadavky na bezpečnost helem na závody IDF

International Downhill Federation představila pro letošní rok nové bezpečnostní požadavky pro helmy. Závodníci, kteří se chtějí účastnit některého ze závodů IDF, jako je např. Kozákov Challenge, musí přinést helmu, která bude tyto požadavky splňovat.

Helmy, které budou akceptované pro IDF závody 2015:

1. Akceptované budou helmy označené certifikátem ATSM, CE, CPSC, SNELL nebo jiným důvěryhodným certifikátem. Musí být prokázané, že helma prošla odborným testováním a kontrolou, která zaručuje, že správně plní svoji funkci a jsou dobře zhotovené.

2. Běžně prodávaná helma, která obsahuje EPS pěnu. Ta je nejpoužívanějším materiálem pro ochranné pomůcky hlavy a obsahují ji téměř všechny certifikované helmy od skateboardových až po automobilové.

Pokud helma, kterou chcete použít, nemá certfikát, ale nese název výrobce, ten by měl být schopen poskytnout dokumentaci o použití EPS pěny i o způsobu upevnění podbradníku. Pokud budou splňovat požadavky IDF, bude helma zařazena na list povolených helem.

3. Běžně neprodávané helmy jako např. podomácku vyrobené nebo prototypy, které obsahují EPS pěnu. Pro použití takové helmy musíte obdržet speciální povolení komise IDF. Té musíte zaslat obrazovou dokumentaci ohledně konstrukce helmy, přítomnosti EPS pěny a způsobu upevnění podbradníku. Pokud helma bude splňovat požadavky, dostanete individuální povolení. Toto povolení zašle komise emailem a závodník se jím následně bude prokazovat na závodech IDF při bezpečnostní kontrole.

IDF tedy v nadcházejícícm roce požaduje certifikovanou helmu nebo helmu se scháleným EPS linerem. Pokud helma, kterou chce závodník v sezóně užívat, nesplňuje tyto požadavky, musí se jezdec obrátit na výrobce a požadovat certifikaci

Helmy by měly být minimálně stejně bezpečné jako ICARO helmy, které mají letecký certifikát. Helmy, které jsou méně bezpečné, nemají na závodních tratích co dělat. V současnosti několik společností testuje helmy s pěnou EPU (expanded polyurethane). Až bude jejich bezpečnost certifikována, zařadí je IDF do svých stanov.

Více informací ohledně helem a bezpečnostních certifikátů: www.skatesafe.org.
Článek v původním znění: http://www.internationaldownhillfederation.org/profiles/blogs/updated-helmet-requirements-for-2015

Dokumentaci helem vlastnívýroby (viz výše) zasílejte na mail  Info@internationaldownhillfederation.org.

 

20. 03. 2015, Valérie Vitoušová