Registrace/
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
Sponzoři/
Snowpanic longboard & freeski shop
ONE 15
Snowboard Zezula
Snowbitch
Landyachtz Longboards
Cult Wheels
Loaded
Orangatang
Arbor Collective
Joker Cider
Hydroponic Clothing
Rozhovor se Sebastianem Hertle

Rozhovor se Sebastianem Hertlerem

Na Kozákov Challenge 2015 nechybí ani loňský vítěz Němec Sebastian Hertler. Podařilo se nám jej odchytit a krátce se zeptat, jak vnímá letošní ročník a jaké má plány do budoucna.
 

Jak se ti letos jezdí na Kozákově?

No, vlastně je to samé jako loni... Je to nový rok, nový Kozákov. Jediná změna je, že jsem naprosto v klidu a užívám si to. Vyhrál jsem loni a letos nepotřebuju. Nemám pocit, že bych byl pod nějakým tlakem, že musím svoji výhru obhájit, ale spíš si víc užívám party, koukám, jak závod funguje, a trávím čas s přáteli. Je to super, rok bez Kozákova není úplný.

Kdo nejvíc na kopci letos zabíjí?

Hodně jezdců; Lessa, Byron, Kevin, Dillon, Zak, Adam. Je tu hodně dobrých kluků. Těžko říct, kdo je jasně nejlepší. Když jedeme spolu, je skvěle vidět, jak rozdílné styly každý máme. Když jedeme závod, jsem v prvních kolech dost nervózní, protože lidi často neví, co dělají. Občas tě sundají, nebo udělají něco, co si ještě nezažil. Ale tihle kluci si tě ohlídají, dají ti prostor a dají ti vědět, kdy budou předjíždět. Nechtějí si ublížit.

Jaké máš plány pro zbytek sezóny?

Chci jen procestovat závody po Evropě. Nechci utrácet všechny peníze za lístky do států. Kdybych ale jel, určitě bych si zase zajezdil na Angie's Curves, protože ta trať je naprosto skvělá. Člověk tam jen potřebuje tuny koleček, protože asfalt je strašně hrubý. A zatím nevím, které evropské závody navštívím, budu prostě improvizovat. V Itálii se pojede Verddicchio, v Dánsku potom King of North, německý šamionát a další menší závody, ale Kozákov je je jediný velký závod, kterého se letos účastním.

Plánuješ přijet na zbytek českého šampionátu?

No jasně! I když občas nevím, co si čeští závodníci myslí. U některých si nejsem jistý, jestli bych se měl ukazovat. Ale doufám, že je to motivuje k tréninku. Takže pokud to půjde, přijedu.

Před závodem nepůsobíš, že by sis z toho nějak dělal hlavu...

Piju pivo. Nemyslím, na to, co bude. Neučíš se na zkoušku pět minut předem, to už nemá smysl. Musíš myslet předtím, když máš doma čas, a pořádně se připravit. Když jsem sem přijel, věděl jsem přesně, co dělám. Dvakrát jsem to sjel a bylo to v pohodě. Vím, že nejsem nejrychlejší ani nejpomalejší, takže uvidíme. Nejdůležitější jsou pro mě časové kvalifikace, když jedeš v heatu, kdykoliv tě nikdo může sundat, můžeš udělat chybu, protože tě někdo rozhodí. Kvalifikace je důležitější.

Během závodění potom vypadáš pořádně naštvaně...

To je můj skate face, vnitřně si to užívám. Přátelé už vědí, že čim naštvaněji vypadám, tím jsem šťastnější. Tomu hodně lidí tomu nerozumí. Taky někdy před závody moc nemluvím s lidmi, protože někdy to je jen plácání. Někdy si člověk fakt dobře popovídá, ale často jenom plácání.

                 Sebastian Hertler (Lada Nayevo Photography)

24. 07. 2015, Valérie Vitoušová