Kozákov Challenge 2015 vrchol

Kozákov Challenge 2015 vrcholí!

Pátek patřil kvalifikačním závodům, kdy se jezdci, které časy zařadily do skupin B a C, snažili svými skupinami probít, aby se mohli utkat o poslední čtyři místa v sobotním závodě, kde se představí hned několik českých jezdců!

V tom má už svoji účast jistou Pavel Zajíc, který si ve čtvrtek zajistil 55. místo. K němu se pokusili připojit další čeští závodníci. Nejprve se na start postavili rideři ze skupiny C a vyráželi v klasických čtyřčlenných heatech na trať. Čtyři nejlepší postoupili do skupiny B, v níž se stejným způsobem rozhodlo o posledních čtyřech jezdcích postupujících do sobotního finálového závodu.

Bohužel ani jeden z českých závodníků nenásledoval Pavla Zajíce. Nejblíže k tomu měl Jaroslav Kejř, který se dostal mezi 32 nejlepších. Slušně měl odstartováno Jakub Rod, ale po pádu musel odstoupit.

Pavel Zajíc bude mít ale v závodě ostrou konkurenci. Na startu nechybí Zak Maytum, Sebastian Hertler, Adam Persson, Thiago Lessa nebo Kevin Reimer. Překvapením byl také výkon Emily Pross, která se zařadila na 48. místo a je jasné, že v sobotu pořádně soupeřům a soupeřkám na trati znepříjemní život.

V juniorské kategorii se navíc představí Ivo Knoflíček, Vašek Čvančara a Vojta Žáček, který na minulém IDF závodě skončil na skvělém pátém místě!

Kozákov Challenge 2015 vrcholí!

25. 07. 2015, Valérie Vitoušová