Registrace/
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
Sponzoři/
Snowpanic longboard & freeski shop
ONE 15
Snowboard Zezula
Snowbitch
Landyachtz Longboards
Cult Wheels
Loaded
Orangatang
Arbor Collective
Joker Cider
Hydroponic Clothing
CGSA Gradient – poslední z

CGSA Gradient – poslední závod MČR 2017

For english see below ↓↓↓

Oblíbená trať na severu Čech, na které jste si měli šanci zazávodit už loni, letos opět pohostí poslední – rozhodující závod série MČR.

Nemáš trať uplně čerstvě v paměti? Koukni na video nahoře a můžeš začít odpočítavat dny jako do Ježíška. Letos se můžeš těšit na uplně stejnou trať jako loni (wow), stejně měkký kemp a stejně vychlazený Joker Cider (nebo vařící čaj, bude už možná trochu zima). Co bude jinak? Rychlejší lajny, zabitější slajdy a ještě našlapanější heaty! Nebo alespoň doufáme, to už je vlastně na tobě...

Žádna zatáčka na této trati není uplně snadná a jednoznačná. Někdo dával první dvě vracečky bez brzdy, a někteří zase radši vyčkávali na předjíždění na rovinkách. Obzvlášť ta cílová je v namačkaném heatu pořádně rychlá, takže předjížděčky nejsou jen tak něco, na co ti stačí nevytrénovaný kotníky a ledajaký tuck.

První rovinka sice není zas tak rychlá, ale zejména při posledních runech, kdy už pomalu zapadá slunce, je se svými stovkami bříz doslova magická. Přiliš se ale nekochej, protože tě vyplivne do táhlé pravé, kterou občas projedeš krásně bez brždění na vnitřku, ale taky se ti může stát, v lepším případě, že vyscrubuješ do balíků. V horším případě dostaneš kosu, kterou je čas nabrousit celou předcházející rovinku, takže bývá vydatná.

Ano, taková situace je proti pravidlům, takže doufáme, že případné modřiny ti vylečí diskvalifikace jezdce, co kosu rozdal.

Víkend 23. – 24.9. babí léto, nebo chcanec, vidíme se na kopci!

Pro aktuální info sleduj fb event.

Specifikace:

  • Datum: 23. – 24.9.2017
  • Délka: 2 km
  • Max. speed: 75-80 km/h
  • GPS kemp: 50.545892, 13.403735
  • Trať na findhillshttp://bit.ly/2ntj1xT

The track in the northern region of Czech Republic (hi Germans!) will again host a last race of our national series. Whether you have never skated it or you just want to remind yourself what to look forward to check out the video above from last year and get stoked.

The Gradient course provides several corners which require your tactical thinking. Last year there were riders braking into every corner or just to the one leftie before the final straight. It's only up to you how can you benefit from either tactics but both are possible to win with. Sadly we don't remember the Hertler's strategy (yes he won last time). It was probably different each run anyway...

The pavement is fresh and corners are fun grip or slip. Even if you are not a hardcore racer you can enjoy the the track's curves in a safe speed and airbrake a bit in the straight sections. On the other hand, true speedfreak racers can try their best and compete with the Czech racers and hopefully some foreigners as well. We are looking forward to see you having a great time.

Check out the facebook event page for updates.

Details:

  • Date: 23. – 24.9.2017
  • Length of the track: 2 km
  • Max. speed: 75-80 km/h
  • GPS of the camp: 50.545892, 13.403735
  • Course on findhillshttp://bit.ly/2ntj1xT

27. 03. 2017, CGSA admin