Registrace/
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
Sponzoři/
Snowpanic longboard & freeski shop
ONE 15
Snowboard Zezula
Snowbitch
Landyachtz Longboards
Cult Wheels
Loaded
Orangatang
Arbor Collective
Joker Cider
Hydroponic Clothing
Na Gradientu byla prdel

Na Gradientu byla prdel

A nejen tahle. Odřené zadky, (ne)překvapivá vítězství a, pozor, to tu dlouho nebylo, sunshine po celý víkend. Tak by se dal rychle shrnout třetí závod naší série Mistrovství České Republiky. Nebyl(a) jsi? Chceš si doplnit slabší místa v paměti abys měl(a) kompletní víkend? Ano? Tak čti dál.

Většina z jezdců dorazila už v pátek, takže kalba. Ti nejvytrvalejší mohli ještě za hudby z party stanu pozorovat začínající východ slunce. Doufáme, že jste se vyspali do růžova. My ne. A o to větší jízda to v sobotu byla.

Na startu se mísili jezdci v kombinézách i bez. Někdo kombinézu schovával v autě až do poslední chvíle před závodem, jiní zas na přidané bezpečí kombinézy nedali dopustit už od prvních runů. Další zvolili taktiku opatrného rozježdění v kombinéze, aby ji pak na polední slunce vystřídali za něco vzdušnějšího.

Tak na to šel i Honza Vodička, jehož zadek byl v sobotu zaručeně nejsledovanější věc na trati. Mrzí nás, že Honza první CGSA race'n'freeride pokřtil takhle velkolepě a v duchu motivačních hashtagů #nopainnogain a #paytoplay mu přejeme rychle hojení.

Stejná přání posíláme i všem ostatním zraněným. Kotníkům, ramenům i odřeninám všeho druhu.

Tomu borcovi to strašně jede

Mezi jezdci byla cítit uvolněnější atmosféra, ale možnost jezdit bez kombinéz sebou přinesla, kromě více odřenin, i nové zážitky z tratě. Jako například zjištění, že těm v kombinézách to brzdí nějak málo, což může být problém, když vy máte rozevlátou mikinu a nějak se společně snažíte projet jednu ze tří vraceček. 

Sobotní party byla klidnější. Asi souhra vlivů nedělního závodu, vyčerpávající party v pátek a soboty nadupané freeridy.

Neděle patřila Vaškovi Čvančarovi. Po sobotě, kdy mezi runy s jeho PRGLNG crew stihl i několik switchových jízd byl připraven pozávodit velká jméne českého i zahraničního downhill skateboardingu. Ve finále už to nebyly jen velká jména, ale dokonce i velcí chlapi. Druhý Rakušan Quirin Ilmer a třetí Robert Stehlík stačí pro představu, s jakou váhovou kategorií Vašek měl tu čest. Ani kila nakonec nestačily a Vašek ukázal, že k vítězství jsou potřeba hlavně pefektní lajny a tuck s minimálním draftem.

V závodě žen byla favoritkou Susan Heine, která na Gradient dorazila i se svým přítelem Patrikem Orlainsky. Ten se předvedl v open kategorii, kde vyhrál malé finále. Susan měla i ve finále náskok, po pádu ji však o prvenství připravila Valérie Vitoušová, trpělivě vyčkávající na chybu své soupeřky.

Vojtovi Žáčkovi se podařilo vyhrát jak na Makarově, tak na Zborově. Sérii mu překazil až Němec Nikolay Keller teď na Gradientu. Závodění juniorů je napínavější s každým závodem. Na Gradientu Vojtovi už šlapal na paty brněnský Lukáš Pleva a i na dalších mlaďácích je znát, že začínají být hladoví. A hlavně čím dál tím vyježděnější.

Buttboard nepotřebuje žádné kecy, protože je to, jak všichni víme, nejkrásnější závodní kategorie. Gradient vyhrál Andrej Ilič, na což si asi budeme muset prostě zvyknout. Jede mu to, a nikdo nechápeme, jak rychle.

Nejdříve to vypadalo, že na Gradient dorazí sotva 30 hardcore jezdců, ale nakonec vás dorazilo docela hodně. Díky všem, co přijeli! Ti, co nedorazili mají přiležitost to napravit ani ne za měsíc na Hradišti. Riders limit se pomalu plní, tak to nepropásni. Ten kopec je bomba a za provozu ho jezdit nechceš, tomuver.

OPEN

 1. Vašek Čvančara
 2. Quirin Ilmer
 3. Robert Stehlík
 4. Jakub Rod

ŽENY

 1. Valérie Vitoušová
 2. Dora Longboard
 3. Dina Miß
 4. Susan Heine

JUNIOŘI

 1. Nikolay Keller
 2. Vojtěch  Žáček
 3. Lukáš Pleva
 4. Marek Mirčev

BUTTBOARD

 1. Andrej Illič
 2. Gerrit Geiger
 3. Miro Perner
 4. Šéťa

 

27. 06. 2017, CGSA admin