Registrace/
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
Sponzoři/
Snowpanic longboard & freeski shop
ONE 15
Snowboard Zezula
Snowbitch
Landyachtz Longboards
Cult Wheels
Loaded
Orangatang
Arbor Collective
Joker Cider
Hydroponic Clothing
Skate`n`Roll Polička: Slalomo

Skate`n`Roll Polička: Slalomové závody se blíží!

Už ani ne měsíc nás dělí od největší události české slalomové scény; o víkendu 10. a 11. srpna se koná již pátý ročník závodu Skate’n’Roll Polička. A na co se můžete těšit?

Na dva dny plné skateboardingu, zábavy a ty nejlepší české a světové jezdce. Letošní závod bude pojat ve velkém stylu jako ochutnávka příštího ročníku, kdy se přímo v Poličce rozhodne o mistru světa ve slalomu! Připravte se tedy na pestrý program, několik závodních disciplín a večerní party s živou hudbou!

Sobota se ponese ve znamení rychlosti. Na půlkilometrové trati vedle poličské sjezdovky dosáhnou závodníci až 60km/h!  Jako první je na programu Giant slalom, kdy závodníci budou objíždět ve vysoké rychlosti kužely rozestavěné ve velkých rozestupech. Na Giant slalom naváže techničtější Hybrid slalom, kdy budou mezi kužely bojovat dva jezdci mezi sebou. Diváci nebudou mít nouzi o dramatické souboje! Ti, kdo preferují rychlost, by si měli počkat na poslední disciplínu, kterou je downhillový sjezd. Jezdci se bez kuželů a oblouků pustí střemhlav z kopce a nejrychlejší v cíli vyhrává! Den zakončí party přímo u trati, kde všichni bez ohledu na umístění nebo kategorii společně důstojně oslaví poličský závod.

Druhý den zavede závodníky do samého centra města, kde na Nábřeží Svobody pojedou Tight slalom, který prověří jejich techniku jízdy mezi kužely postavených v malých rozestupech. Uvidíme, kdo se nejlépe vypořádá s rozmanitostí tratí, už teď je ale jisté, že závodní pole bude pěkně našlapané! Přijede například Janis Kuzmins, držitel Guinessova rekordu ve slalomu mezi 100 kužely, který pravidelně bojuje o nejlepší umístění. Konkurenci mu mimo jiné ale budou dělat i čeští závodníci, kteří se o stupně vítězů určitě poperou až do posledního dechu. V letošní sezóně již prokázali, že je třeba s nimi na mezinárodní scéně počítat, když si ze závodů v italském Milánu odvezli dvě zlaté a dvě bronzové medaile. V Poličce navíc budou mít výhodu domácího prostředí, tak neváhejte a přijďte je podpořit!

Více informací najdete na www.sk8.banda.cz nebo na www.sk8slalom.cz  

14. 07. 2013, Valérie Vitoušová