Registrace/
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
Sponzoři/
Snowpanic longboard & freeski shop
ONE 15
Snowboard Zezula
Snowbitch
Landyachtz Longboards
Cult Wheels
Loaded
Orangatang
Arbor Collective
Joker Cider
Hydroponic Clothing
Exkluzivní rozhovor s Patrick

Exkluzivní rozhovor s Patrickem Switzerem o Kozakov challenge!

Kozákov Challenge 2013 začal jako obvykle freeridy. Na první dojmy, jeho vztah k trati a očekávání jsme se zeptali jednoho ze světových top jezdců Patricka Switzera, vítěze závodu z roku 2011.

Tak jaké to je být opět na Kozákově?


Opravdu to tady mám rád. Užívám si, když jsem v horách daleko od ruchu města. Pokud chceme, aby se náš sport rozrůstal, musíme pořádat akce ve městě, ale občas to chce něco speciálního na zvláštním místě.

I když máš za sebou zatím jen první den, cítíš oproti minulým rokům nějaký posun ve svém ježdění?

Největší změna je asi způsob vyjetí první zatáčky. Každý rok brzdíte méně a slidujete později. Několik prvních heatů jsem si jen carvoval a nebrzdil. Trať je úzká a velmi technická, která vás donutí jet až na hranici svých schopností.

Mnoho jezdců považuje Kozákov za velkou výzvu. Jak je to s tebou; je pro tebe Kozákov ještě pořád něčím zvláštní, nebo už je to prostě další závod?

Kdykoliv se mě někdo po světě zeptá na moji nejoblíbenějí trať, moje odpověď vždy zní: „Kozákov“. A nejde jen o závod ale i o atmosféru. Všechno je tady perfektní; jak závod na kvalitní trati, tak party. Je skvělé pozorovat, jak se Kozákov Challenge od roku 2009 vyvíjí. Tehdy dělal kopec hodně lidem velké problémy. A dnes tu jezdí mnoho jezdců s různými styly a s různými taktikami.Už to není tak drsné, ale i tak je trať pro mnohé jezdce výzvou.

Trochu jsi už na tuhle otázku odpověděl, ale co máš na Kozákově nejraději? Na co se nejvíc těšíš tento rok?

Těším se na déšť; to je legrace. Odděluje muže od chlapců. Najednou jste v úplně jiné situaci a musíte jet úplně jinak. A mám taky moc rád to, o čem jsem už mluvil. Zařízení na Kozákově roste každým rokem a dnes se jedná o světový závod. Což je překvapivé pro tak malou zemi jako je Česká republika.

Jaká jsou tvoje očekávání?

Nepokazit to jako minulý rok. Těším se na závod; bylo by skvělé to znovu vyhrát. Miluji tuhle trať. Navíc má mnoho jezdců reálnou šanci ji zajet velmi dobře. Longboardové šachy začínají.

Která část trati je pro tebe nejtěžší?

Nejtěžší je druhá pravá zatáčka, která je velmi uzavřená a prudká. Člověk musí mít často štěstí, aby ji vyjel dobře. 

 

24. 07. 2013, Jan Profous