Registrace/
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
PoziceJménoPříjmeníBodů
1 Jan Profous
2 Jakub Křovák
3 Petr Matouš
Sponzoři/
Snowpanic longboard & freeski shop
ONE 15
Snowboard Zezula
Snowbitch
Landyachtz Longboards
Cult Wheels
Loaded
Orangatang
Arbor Collective
Joker Cider
Hydroponic Clothing
Polička Skate`n`Roll 2013, de

Polička Skate`n`Roll 2013, den první

Sobota se v Poličce nesla ve znamení prvnho dne závodů Polička Skate'n'Roll 2013. Závodníci se dopoledne sešli na silnici u tamní sjezdovky, kde se postupně utkali ve dvou disciplínách - Giant  a Hybrid Slalomu. Giant slalom v kategorii OPEN ovládl Stanislav Nožka a první místo  z hybrid slalomu si odváží Němec Robert Thiele.

Obě kategorie si vyzkoušeli závodníci všech věkových kategorií, muži i ženy. Na startovním poli drtivě převažovali čeští závodíci; zahraniční jezdce reprezentovali Brit Paul Price, Robert Thiele a jeho synové startující v kategorii dětí a mladistvých- Max a Felix.Závodní den začal kategorii Giant slalom, kdy se slalomáři řítili mezi kužely nezanedbatenou rychlostí, s níž si nejlépe poradil Stanislav Nožka. Z žen se do obřího slalomu odvážila jediná Renata Škrabalová, která si tak automaticky vysloužila první místo.Kateorii juniorů vyhrál Petr Maty. Z dětí se nejlépe umístil Matěj Štefka. Nechyběl ani minislalom těch nejmenších nováčků, kteří na prkně zatím ujeli jen pár metrů.

Odpoledne se silnicí vinuly hned dvě tratě, na nichž se v Hybrid slalomu utkávali paralelně dva jezdci. Z dramatických duelů, kdy o postupu často rozhodovaly doslova setiny vteřin, vzešla v kategoii OPEN finálová dvojice Robert Thiele a Josef Štefka. Třetí místo nakonec obsadil Zdeněk Mach.

Mezi ženami byla i v Hybrid slalomu nejrychlejší Renata Škrabalová. V kategorii juniorů kraloval Petr Maty, který byl jen o vteřinu pomalejší než většina ostřílených závodníků z kategorie OPEN. V dětské kategorii obsadil první místo Matěj Štefka a mezi mladistvými kužely nejrychleji obkroužil Max Thiele. Longboarďáci a rychlosti nebojácní slalomáři si na úplný závěr zkusili donwhillový sjezd, kdy dosáhli rychlosti kolem 60 km/h. Mnoho slalomářů přitom ani nevyměnilo za prkno uzpůsobené vyšším rychlostem.

Večer areál poličské sjezdovky ožije koncertem a party, která všechny naladí na neděli, kdy závod pokračují Tight slalomem na nábřeží. Přijeďte se podívat na závěr a slavnostní vyhlášení vítězů největšího slalomového závodu této sezóny Polička Skate'n' Roll 2013!       

10. 08. 2013, Valérie Vitoušová