Polička Skate`n`Roll 2013: In

Polička Skate`n`Roll 2013: Interview s Paulem Pricem

Na závodech Skate'n'Roll Polička 2013 jsme si odchytili zkušeného veterána z Velké Británie Paula Price. Krátce jsme se ho zeptali na jeho kariéru, názor na slalom skateboarding a i jeho názor na české závody.

Jak dlouho se věnuješ skateboardingu a kolik závodů jsi absolvoval?

Jezdím na skateboardu od roku 1978. Slalom jsem začal závodně jezdit s jeho boomem kolem roku 2000 a od té doby jsem absolvoval víc než dvě stě závodů.

Jak si se vlastně dostal ke slalomu?

Když jsem začínal jezdit, bylo zvykem jezdit všechny disciplíny; bazén, skoky do výšky i do dálky, atd. Poté, co jsem začal jezdit na snowboardu, jsem se vrátil na přelomu tisíciletí ke slalomu a mohl jsem začít závodit s mnohem lepším vybavením.

Čím je podle tebe slalomový skateboarding výjimečný?

Líbí se mi, že jde o čisté závodění. Při běžném skateboardingu jde dětem často jen o to, aby vypadaly cool. Ale ve slalomu jde o čas; je to opravdový závod, který jezdí všichni bez rozdílu věku.Jak vypadá tvoje sezóna?

V zimě pracuju v americkém Utahu jako instruktor snowboardingu, takže během zimní sezóny nemám vůbec čas trénovat. Na skateboard se dostanu tedy až na ae, když začínají závody. Obvykle za sezónu zvládnu sedm až osm závodů v Evropě i Americe. Navíc mám díky skateboardingu zelenou kartu do USA!

Jsi letos poprvé v České republice?

Byl jsem tu před třemi lety, když se ještě závody jely na poličském náměstí. A rozhodně sem přijedu i příští rok, kdy bude Polička hostit mistrovství světa.

Líší se závody V České republice něčím od ostatních evropských závodů?

Závody v Poličce jsou velmi dobře organizované. Zajímavé je, že zdejší závodnická komunita tolik neleží na dětech, ale zatím především na dospělých jezdcích. Ale nejvíc se mi tu líbí pivo za 20 korun!

A co si myslíš o české slalomové komunitě?

Je rozhodně velmi přátelská. Například Američané nebo Švédové jsou více soustředěni na samotné závody a není u nich tolik běžné, aby akci tolik spojovali se zábavou, pivem a party.

13. 08. 2013, Valérie Vitoušová